Avtoriteta za poslance v parlamentu
Predsednik Državnega zbora je po protokolu drugi najpomembnejši človek v državi. Izvoljen je z večino glasov vseh poslank in poslancev, je najvišji predstavnik Državnega zbora, vodi njegovo delo, sklicuje in vodi seje, podpisuje zakone in druge akte, ki jih sprejme Državni zbor. Poleg tega pa skrbi tudi za sodelovanje s predstavniškimi organi drugih držav. Vse pa je tudi za predsednika Državnega zbora enkrat prvič – in tako je Dr. Milan Brglez z gostovanjem pri Izaku Koširju v Torpedu tudi prvič v svoji karieri nastopil v podkastu.
V Torpedu bo odgovarjal na vprašanja o novem zakonu o tujcih, bodeči žici na slovensko-hrvaški meji, ustavnem sodišču in prihajajoči menjavi ustavnih sodnikov, predsedniku republike Borutu Pahorju, meji med zasebnim in javnim v politiki, o tem, kako ohranja disciplino v parlamentu, do katere mere uporablja družabna omrežja in tudi o tem, kdo je Milan Brglez, ko ni v službi politike.
In še nekaj informaciji o njegovi doktorski tituli. Brglez je naziv doktorja znanosti pridobil leta 2006. Njegova doktorska disertacija, ki je bila na Fakulteti za družbene vede nagrajena kot najboljši doktorat leta 2006, je naslovljena Pomen nepozitivističnih epistemoloških in realističnih ontoloških predpostavk za osmišljanje mednarodnih odnosov in metodologije njihovega proučevanja. Več o Milanu Brglezu na uradni strani Državnega zbora.