Pričenja se Festival Fabula z aktualno naslovno temo Prišleki in z njo povezanimi zgodbami vseh oblik. Festival bo 27. februarja slavnostno odprl nemški avtor Matthias Göritz s komunikativnim filmskim romanom. Osrednji literarni gost letošnjega festivala je Cees Nooteboom (nastopi 2. marca), ki velja tudi za nizozemskega kandidata za nobelovo nagrado za literaturo. Literarni zaključek Fabule bo 6. marca, ko bo nastopil islandski avtor Sjón, ki je med drugim tudi pisec besedil za Björk.
Poleg omenjenih so tudi drugi gosti letošnjega fokusa vznemirljivi misleci, aktivisti, publicisti, angažirani strokovnjaki. Vrhunec dogodkov, posvečenih fokusu, bo debatni večer 29. februarja, z naslovom Barbari pred vrati in z gosti. Igor Štiks se bo pogovarjal z nizozemskim esejistom Petrom Vermeerschem, ki je posebej za Fabulo napisal esej Nočni popotniki, francoskim intelektualcem in enim najvidnješih predstavnikov strukturalistične šole Jean-Claudom Milnerjem, Alenko Zupančič, Srećkom Horvatom in Teofilom Pančićem. S prišleki se bodo ukvarjali tudi v debati v pogovoru o otrocih-beguncih z eno največjih strokovnjakinj, ki je otrokom na terenu posvetila vse življenje, Anico Mikuš Kos, Mitja Čander bo gostil srbskega kolumnista in publicista Teofila Pančića, predpremierno pa si lahko ogledate dokumentarec o slovensko-italijanski meji in njenem prehajanju z Ervinom Hladnikom Milharčičem kot protagonistom in koscenaristom.
V okviru Mlade Fabule se fokusu posvečajo s striparsko delavnico pod vodstvom Samire Kentrić, za ljubljanske srednješolce (sodelujejo tudi mladostniki iz Azilnega doma) in katere rezultat bo grafit na ljubljanski javni površini; prizor iz nagrajenega stripa bodo mladi narisali pod mentorstvom Jurija Lozića (ZEK kolektiv).