Ameriški glasbenik in kantavtor Michael Weiskopf bo v Ljubljani nastopil v intimnem klubskem vzdušju v slogu formata “storytellers”, sam z akustično kitaro. Obenem se bo poklonil tudi Bobu Dylanu in predstavil svoj novi (četrti studijski) album, ki ga je posnel v floridskem studiu, kjer je Clapton posnel Laylo in kjer so Eaglesi posneli Hotel California. Michael Weiskopf ima za sabo pestro življenjsko zgodbo, ki jo je opisal tudi v avtobiografiji Sharp Turns. V življenju je počel marsikaj, začel je tako rekoč na dnu, kasneje pa se je prebil med vplivne medijske založnike. Šele na starejša leta se je tudi profesionalno povsem posvetil svoji prvi ljubezni – glasbi. Poleg svojih avtorskih pesmi (najdete jih lahko tudi na Spotify, iTunes, YouTube, itd), ima Weiskopf v ZDA priljubljen tribute bend The Complete Unknowns, ki je posvečen Bobu Dylanu.
Weiskopfov pohod po Ljubljani se bo pričel v ponedeljek, 7. maja, v intimnem vzdušju bara Prulček, nato pa se bo nadaljeval v sredo, 9. maja, v objemu kluba Daktari.
Michael Weiskopf bo nastopil tudi v živo v radijski oddaji Sobotni glasbeni večer z Janetom Webrom (Studio 13) na Prvem programu Radia Slovenija, in sicer v soboto, 12. maja, ob 20. uri, kjer bo odigral nekaj svojih in nekaj Dylanovih skladb, prisluhnili pa boste lahko tudi pogovoru oziroma intervjuju.
Kdaj ste prvič slišali glasbo Boba Dylana in zakaj vas je tako pritegnila? Zakaj menite, da je Dylan tako zelo vplival na razvoj sodobne ameriške glasbe?
Tribute skupine so v zadnjem desetletju postale zelo priljubljene, tudi v Sloveniji. Glasbeniki umirajo ali prenehajo nastopati, povpraševanje med publiko pa ostaja. Nekatere originalnim izvajalcem pridejo zelo blizu, druge pa izpadejo bolj kot parodije. Glede na to, da imate tudi sami tribute skupino posvečeno Bobu Dylanu (The Complete Unknowns), me zanima, koliko sebe mora v takšen projekt vložiti dober tribute glasbenik, ne da bi pri tem izgubil samega sebe, saj nenazanje na odru prevzame vlogo nekoga drugega?
Kaj pa vas pri vaši lastni glasbi najbolj navdihuje? Od kod ponavadi priletijo besedila, kako oblikujete zgodbe? Gre za resnične dogodke, izmišljene osebe, bližnjo okolico, opažanja političnih in družbenih dogodkov, … ?
Kako bo vaš novi album drugačen od prejšnjih? Snemali ste ga v zgodovinsko zelo bogatem studiu …
Do ameriškega predsednika ste, kot mnogi v ZDA in po svetu, zelo kritični. Kako se je življenje v ZDA oziroma v New Yorku spremenilo odkar je prišel na oblast? Ste opazili porast sovražnega govora, za katerega se zdi, da se danes veliko bolj tolerira kot pred leti? Bi rekli, da ga je Trump legitimiziral? New York je vedno veljal za zelo odprto in multi-kulturno mesto, ki se je zgodovinsko nagibalo bolj k levi politični usmeritvi …
To bo vaš prvi obisk Slovenije, dom prve dame ZDA Melanije Trump. Kako vidite njeno vlogo v ameriški politiki in kako menite, da vpliva na javno mnenje? Sodeč po rezultatih javnomnenjskih anket je te dni od celotne družine Trump med Američani še najbolj priljubljena …